| anonim_4396 a întrebat:

Am o durere la masea insuportabila, nu este sparta sau blombata are doar cateva pete de carie, pe partea dreapta ma doare cand o ating, gingia nu ma doare absolut deloc, dar cand ating maseaua imi vine sa urlu nu pot sa mananc si am o stare de febra parca as avea gripa ce sa fac, va rog, repede daca se poate. Repet NU ESTE SPARTA SAU PLOMBATA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dentistul te rezolva.Nu TPU.

| Elena_Lorena_1998 a răspuns (pentru darrio2007):

Da! Dar asta e doar de orientare...

| darrio2007 a răspuns (pentru Elena_Lorena_1998):

Si te-ai orientat pana acum?

| Nonameagain a răspuns:

Caria poate fi si ascunsa. Daca spui ca ai pete, sigur este cariata intre masele sau de la radacina. De asta te doare, ca e nervul atins. Nu toate incep de deasupra. Mergi la stomatologie.

| 1cristian1990 a răspuns:

Tuica prietene, pune o tuica tare la masea de vreo 70 de grade sau daca suporti, spirt! Strange cimbru intre dinti!

Recomandat e sa mergi la dentist neaparat, te poti imbolnavi de la o masea, infectii, etc!

| Elena_Lorena_1998 a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist pana atunci mananca in cealalta parte si nu atinge maseaua! ( Si poate sa bei apa rece nu prea rece la mine functionaza )