| Nicky29 a întrebat:

Salut.Am o durere mai jos de abdomen in partea stanga si mai sus de sold cu aproximativ 4 5 centimetri. Durerea este constanta si persista de aproximativ 4 zile, nu o simt cand merg sau ridic greutati ci doar cand ma apas in aceea zona.Nu imi trece daca iau calmant sau daca ma dau cu crema dar ma lasa putin.Luni am ridicat un boiler dar nu m-am fortat foarte tare, din cate imi aduc aminte l-am sprijinit de aceea zona dar nu sunt sigur.Din cate am citit pe internet nu trece nici un organ important pe acolo sau poate trece si m-am inselat eu.Am decis sa stau cu aceasta durere timp de 10 zile apoi sa ma duc la doctor pentru o examinare, sper doar sa fie vorba de un muschi abdominal lovit.Intrebarea mea este voi ce parere aveti de acest eveniment ce ar putea fi? Daca ar fi un muschi abdominal lezat in cat timp baie trebui sa treaca? Si daca as fi avut hernie sau vreun organ afecfat ar fi trebuit sa se manifetste cu febra.Am uitat sa me tionez in aceea zona sunt vanat spre galben (palid)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a plecat o pietricică (un calcul) din rinichiul stâng pe ureter. Când se mișcă se produce colica renală, mai mult sau mai puțin dureroasă. Când iei calmante sau altceva se produce o dilatare a ureterului și durerile te lasă. Mergi cât mai repede la un medic urolog, nu aștepta zece zile.