| Mariusxnx56 a întrebat:

Am o intrebare despre medicamentul xanax. Daca iau 2 pastile deodata pot face supradoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ia cât ti a zis medicul! Nu faci supradoza dar ajungi sa scapi toleranța la medicament.

| Mariusxnx56 explică (pentru Donsavas):

Nu mi-a prescris medicul xanax. Il iau ocazional pentru relaxare si sa scap de starea de anxietate si depresie.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Mariusxnx56):

Mai bine bate un cui. Ferește-te de xanax ca de dracul.

| danutzu96 a răspuns:

De ce vrei sa bei doza dubla dintr-un medicament periculos?

| Mariusxnx56 explică (pentru danutzu96):

Xanax e periculos?

| danutzu96 a răspuns (pentru Mariusxnx56):

DA. Poate da dependenta.

| Sonia822 a răspuns:

Da, poti face comotie si muri in somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand sa i ei 2 deodata si nici sa i ei mai mult de 3-5 luni fiindca da dependenta. spune-i la psihiatru sa iti inlocuiasca alt tratament in loc de xanax, si eu iau xanax da nu face minuni in cazul depresiei.

| anonima182000 a răspuns:

Depinde foarte mult de substantele pe care le contine acest medicament. Doar un doctor iti poate spune sau Dumnezeu pentru ca nu ai de unde stii nici tu nici altcineva. O data nu cred ca are nimic, dar sa nu iei de mai multe ori. Oricum, nu cred ca vrei sa risti.