| DonEduardo a întrebat:

Poate o supradoza de Xanax sa te ucida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

In general supradoza de xanax nu ucide, xanaxul face parte din clasa benzodiazepinelor, si astea nu prea ucid.
Dar in general daca gresesti si iei 1-2-3 chiar 4 in plus fata de una sau cat e, nu se prea intampla mare lucru, o sa dormi mai mult si atat.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin supradoza. Una e o pastila in plus, alta e toata cutia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește in prospect și vezi ce zice acolo. Mi ar trebui și mie niste xanax acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mori rămâi cu sechele,nu e o idee buna de suicid că poți rămâne cu sechele toată viața
Cu pistolul e cea mai sigura soluție dar nu oricine poate face rost de așa ceva,și și cu pistolul au fost cazuri când nu sa murit, deci nimic nu e sigur
Doar sinuciderea asistata e sigura în țările precum Belgia, Olanda, Elveția, dar numai daca ai boli foarte grave

| Dandinelle a răspuns:

Abuzul de barbiturice provoaca diferite probleme la nivelul ficatului, rinichilor, stomacului etc., supradoza, oricat de mica poate provoca moartea. Viata e frumoasa si merita continuata. Eu as promova acest medicament numai si numai in paralel cu terapie.
Daca ai tendinte sau te gandesti la asa ceva te rog suna la 0800 801 200

* Vineri-Sâmbătă-Duminică – 19.00-07.00

| Mosotti a răspuns (pentru Dandinelle):

Xanaxul nu e barbituric, e benzodiazepina, deci nu are treaba cu ce spui.

| Dandinelle a răspuns (pentru Mosotti):

Ms de corectare, o sa sterg mesajul sa nu sperii lumea, copiat de pe gugal big grin

| Mosotti a răspuns (pentru Dandinelle):

Barbituricele-s mai periculoase, erau vechea generatie sa faca ce facea xanaxul, diazepamul, anxiarul, adica anxiolitic si sedativ.

| vodami92 a răspuns:

Daca iei toata cutia da! altfel cuvantul supradoza nu exista!