| Shadow07 a întrebat:

am o intrebare eu am o inaltime de 1.56 la 15 ani sunt sanse sa mai cresc? tinand cont ca parintii mei au 1.80 tatal si 1.60 mama! am auzit povesti de genu ca intr-o vara a crescut 20 cm e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pana la 18 ani mai poti sa cresti, cu vreo 3-5 cm pe an, eu zic ca o sa ajungi sa ai si tu in jur de 1.65-1.70.

| petre059 a răspuns:

Si eu la varsta ta eram pitic, tot ca tine si am crescut pana la 18-19 cand am ajuns la 1, 72.stai linistit, dar sa faci si ceva sport

| Shadow07 explică:

Eu port cam 42 la adidasi conteaza? am inteles ca laba piciorului creste prima apoi talia! Daca am laba piciorului mare poate cresc si eu pe masura happy