| GaByX a întrebat:

am o intrebare.la ora de sport am jucat fotbal iar cand am dat cu sutul in minge am simtit ca ma doare in zona genunchiului al piciorului stang si nu drept adica cel cu care am sutat..intamplarea aceasta a fost joi saptamana trecuta si am crezut ca ma va durea doar pentru moment. pot merge pot face orice dar cand alerg mai tare inca ma mai doare. ce as putea face si cam cat o sa dureze pentru ca durerea sa inceteze de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Foloseste un unguent gen voltaren de 3 4 ori pe zi.Incearca sa faci o pauza de cateva zile de la efort.

| GaByX explică (pentru bulin):

Am o intrebare fenilbutazon e bun? doar asta am prin casa

| bulin a răspuns:

Da, este bun. de 3 4 ori pe zi te ungi dar te rog sa faci si o pauza de la un antrenament macar.