| GaByX a întrebat:

am o intrebare.la ora de sport am jucat fotbal iar cand am dat cu sutul in minge am simtit ca ma doare in zona genunchiului..intamplarea aceasta a fost joi satpamana trecuta si am crezut ca ma va durea doar pentru moment. pot merge pot face orice dar cand alerg mai tare inca ma mai doare. ce as putea face si cam cat o sa dureze pentru ca durerea sa inceteze de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Pai depinde de ce ai la picior! Poate ai dat cu "piciorul moale" cum se spune adica muschiul nu era incordat atunci cand ai dat sau poate e doar o intindere musculara sau, poate chiar o intindere de ligament! Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor si sa faci o radiografie! Iti va spune ce e mai bine! Eu pot doar sa iti recomand doar ceva FastumGel si sa ai grija pe viitor sa nu uiti de incalzire! Poti face si diverse exercitii pentru picioare acasa! Gasesti pe internet!

| GaByX explică (pentru paulpaul25):

Faza e ca ma doare piciorul stang iar eu sunt dreptaci..adik in momentu cand am sutat am dat cu dreptul nu cu stangul si in momentu in acre am sutat am simtit o durere in partea stanga la picior aproape la genunchi...la doctor nu prea as vrea sa merg. oricum nu ma mai doare asa de tare ..si m-am dat cu fenilbutazon