| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Salut am o intrebare pai am 13 ani si sunt baiat si stiu ca la 13 ani pubertatea e normal sa te masturbezi dar vreau sa aflu ma masturbez zilnic de ceva timp are ceva? ma simt bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ezikel a răspuns:

N-o sa ai nimic ma laughing

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil, din cauza abuzului, vei avea probleme de potenta cand iti vei incepe viata sexuala. masturbarea este normala in adolescenta, doar ca baietii incep dupa 14 ani, iar ritmul normal este de 2-3 episoade pe saptamana, fara dependenta (adica, de exemplu, in perioada tezelor ar trebui sa fii prea ocupat/obosit si sa nu simti nevoia saptamani la rand)

Abh
| Abh a răspuns:

Vei suferi de ejaculare precoce in viitor, asa ca rareste episoadele de masturbare.

| IMC90 a răspuns:

Cred ca o sa mori daca te masturbezi zilnic sad

| onasis1961 a răspuns:

Păi nu cred că eşti dezvoltat suficient din punct de vedere hormonal să te masturbezi. Oricum nu e grav să te masturbezi, numai să n-o faci foarte des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aceeasi poveste si aici, uite:
http://www.tpu.ro/......ri-aiurea/
Practica un sport ceva, sa-ti distraga atentia, lasa sexul si alte prostii la varsta ta.
Te pup!

| availablehandyman a răspuns:

Ba deci 70% din intrebarile lu asta sunt numai despre masturbare

| XtReMee a răspuns:

Tata n-are nimic eu am 14 jum si cate o data fac de 3 ori pe zi masturbare da ai grija s anul te prinda parinti bafta! nu-i asculta pa astia care zic ca nu-i bine sa te mastr

| Paull18 a răspuns:

Eu zic sa te duci la scoala baiete. la 13 ani nu stiam ce e aia "masturbare". Voi generatia noua aveti un nivel foarte jos.

| OmulĂla a răspuns:

Se pare că masturbarea cauzează grave deficiențe mentale, favorizează dezvoltarea analfabetismului.

| EuEuEu2 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte si sa iti vezi de scoala! Lasa tampeniile astea!happy

| MsSaytek a răspuns:

laughing masturbarea dauneaza grav sanatatii!

| WhMan a răspuns:

O sa iti creasca par in palma!laughing)rolling on the floor