| eusuntcipi a întrebat:

Am o intrebare: Daca te masturbezi de multe ori pe zi, ti se poate întâmpla ceva rău? Eu ma masturbez de 3 ori pe zi, si simt ca, când vreau sa ma masturbez ultima oară nu mai simt nici o placere cum simțeam de obicei. Cred ca nu ar trebui sa ma masturbez atât de des. voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Masturbarea ocazionala nu face nici un rau dar practicata excesiv da. Ca si alte chestii ea poate da dependenta si iti poate afecta viata sexuala deoarece n o sa mai simti nevoia sa faci sex cu partenerul si poti intampina si probleme erectile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Normal ar fi de 2-3 ori pe saptamana, nu de 3 ori pe zi, ca poti lesina sau murii.
Imagineaza-ti ce poti patii daca sperma se formeza la 10 zile si tu zilnic de masturbezi de 3 ori....de unde baiete atat sperma?
Inca nu ai lesinat?
Citeste pe internet povetsi cu adolescenti si chiar oameni maturi care au murit din prea multa masturbare.
Pentru ca ceea ce faci tu, nu este deloc sanatos si nici normal!

| eusuntcipi explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns!

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice lucru daca este facut/practicat excesiv, uneori poate sa devina... daunator. big grin

| doctorandus a răspuns:

Da... citeste pe internet povesti, pentru ca asta sunt: povesti (barbi, brasoave, scovergi).

| ASimpleDude a răspuns:

Laba nu strica niciodată