| Kevinn2000 a întrebat:

Am o intrebare si intreb de curiozitate. Ce se intampla daca dai unor caini nici mici nici mari, medii... cam 2-3 luni sa zicem ca au niste lapte stricat, dar nu foarte stricat?
Unii oameni le da cainlor de pe strada mancare un pic stricata si ei cred ca ei nu patesc nimic si ca mananca oricum, dar ei de fapt mananca sa nu moara...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Pot vomita sau pot face diaree in cel mai rau caz, nu se moare din asa ceva, cainii au un stomac mai rezistent decat cel al oamenilor.

| ziftode a răspuns:

Cainii, pisicile, vulpile, etc. DACA le e destul de foame pot manca:
mortaciuni, chestii mucegaite, si chiar excrementele altor animale
se numeste supravietuire in salbaticie

si oamenii pot ajunge la asemenea "performante" daca sunt destul de infometati

insa, daca sunt hraniti normal, atunci intr-adevar pot face reactii adverse serioase, pur si simplu pentru ca nu sunt obisnuiti cu asa ceva!

| Stropdeploaie a răspuns:

Lapte stricat? Hai ca am auzit o si pe asta!laughing))))

| Kevinn2000 explică (pentru Stropdeploaie):

O spui de parca ar fi ceva ciudat... Ai vreo problema?

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Kevinn2000):

Pai cum adica lapte stricat?
Lapte stricat inseamna. Iaurt!
Smantana. si alte derivate din lapte!laughing))

| Kevinn2000 explică (pentru Stropdeploaie):

Cum este la tine in spatiu? Ca pe aceasta planeta nu cred ca esti...
Omule, las eu o sticla de lapte dulce timp de 3-4 luni intr-un loc si cumpar un iaurt de la magazin si iti dau sa faci diferenta. Nici sa-l mirosi nu poti prea mult timp. Tu ai vazut vreodata lapte stricat sau mancare stricata?