| CristianTheBest a întrebat:

Am o intrebare... suna cam asa : am 16 ani si sunt cam slabut, pentru varsta si inaltimea mea si as vrea sa mai iau in greutate, numai ca nu in sensul ca vreau sa pun "celulita", eventual niste muschi happy prin exercitii alea alea, dar se stie ca o sa dureze enorm! Pentru a ajunge la ceva rezultate ce-mi recomandati, sa iau vitamine sau ceva pe baza de creatina (adica nu am folosit niciodata si nu stiu daca este indicat sa o folosesc sau ce efecte poate avea, pe langa cresterea masei musculare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| designerindustrial a răspuns:

Nu te costa nimic sa vizitezi o sala de forta unde poti intreba pe cineva avizat despre o alimentatie corespunzatoare, eventual si suplimente.
Dar totusi, daca ai bani de aruncat pe creatina si vitamine, mai bine mergi la sala de forta. Un corp musculos, fara grasime (barbatii nu prea au celulita), presupune un anumit stil de viata, stil pe care nu cred ca esti pregatit sa il adopti. Oricum, care e greutatea si inaltimea?

| CristianTheBest explică (pentru designerindustrial):

1.72 si 52kg sad... O mica sala de forte improvizata, am happy De aceea ziceam. Si de 50-100lei care dau pe creatina/vitamine nu conteaza. Zic macar sa ajung undeva pe la 60kg, sa nu ma mai bata vantulwinking

3 răspunsuri:
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Ia proteine si mergi la sala, asa mi-am crescut si eu masa muscularahappy

| designerindustrial a răspuns:

Continua cu sala de forta improvizata, mananca sanatos si odihneste-te destul. Pe net gasesti destule planuri de antrenament pentru acasa.