| IleftmyheartinTokyo a întrebat:

Am o mare problema...sadAsta vara bunicul meu a murit intr-un mod fulgerator si de atunci mi-e frica de oricine din jurul meu sa nu pateasca nimic rau. Iubi pleaca azi in afara si stau cu o frica in mine...inexplicabila.Ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

E normala teama ta. M-am confruntat si eu cu asa ceva acum 2 ani cand mi-am pierdut tatal. Cu timpul va mai trece, dar trebuie sa-ti impui si tu sa fii puternica. Nu asocia toate dezastrele cu persoanele iubite, se pot intampla si lucruri bune. Gandeste pozitiv si alunga orice umbra din mintea ta, ai sa vezi ca te vei simti mai bine. Succes!

4 răspunsuri:
| dienuk a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica. gandeste`te ca o sa fie bine happy. nu trebuie s fii pesimista. trebuie sa fii optimista. happy daca intr`adevar nu poti si nu poti sa nu stai cu gand rau. suna`l in fiecare zi sa te convingi ca nu pateste nimic :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bunul Dumnezeu considera ca e mai bine sa ne ia la el, decat sa ramanem aici, nu vad care e problema. e bine in viata si pe pamant ...pentru unii.cred ca e mult mai bine dincolo alaturi de ceilalti din rai. oriunde ar fi, e bine.despartirea este temporara. daca nu avem grija... poate fi vesnica. avem si un dusman nemilos. dar si dumnezeu ne iubeste.asa ca nu te teme.frica este un pacat, de care se bucura cel rau.inseamna ca nu ai incredere in Dumnezeu.

| IleftmyheartinTokyo explică:

Referitor la frica...si mama mi-a spus acelasi lucru sa am incredere in Dumnezeu...Sunt receptiva la raspunsurile voastre, va multumesc! Merg pe mana voastra!:***

| IleftmyheartinTokyo explică:

Of Doamne si sa nu mai spun ca mi-e asa urat cand sunt singura seara...Am o atitudine de copil.Alte sfaturi, se poate?happy