| Cristian23B a întrebat:

Am o nelamurire, aceasta fiind asupra lecitinei. Nu sunt sigur daca e ok sa iau, citind pe net ca unele persoane sufera de efecte secundare. Ce parere aveti?

Tin sa mentionez ca doresc sa iau lecitina pentru memorie, am examene anul acesta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Memoria o imbunatatesti invatand constant, lecitina nu are cine stie ce efect si mai ales ca trebuie luata luni de zile ca sa simti ceva (3 luni, parca). Mai mult iti ajuta memoria un somn odihnitor, miscarea si hidratarea corecta.

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca nu ai probleme nu memoria, nu lua. Nu te va ajuta. Nu cred ca exista efecte secundare. Sau daca exista, probabil are una dintr-un milion de persoane laughing

| VladEXPLORE a răspuns:

Sunt niste pastile pe baza de omega6/omega12 si sunt semi-naturale, eu luam de la 12-13 ani si retineam perfect formule, lectii la istorie/geografie, acum la facultate numai am nevoie ca inteleg materia, dar ti le recomand.

| Donsavas a răspuns:

Dacă o iei pentru invatat, Iti spun din start ca nu va merge. Asta se ia doar dacă ai mai mari probleme cu cognitia. Este un extract din plante, nu ti face rau doar ca nu te ajuta pe tine. Pierderile de memorie sau deficitul de atenție in timpul examenelor sau altor treburi se datorează stresului care se combate cu suplimente antistres. Poti lua de la plafar.