| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema.

Am 15 ani si pot decalota capul penisului complet cu greu cand e in erectie, trebuie să repet 3-5 minute decalotarea ca să-l pot decalota complet. Iar acea "pieliță" este ca și cum ar fi prea multa, stă "încovoiată" sub "capul penisului". Cand îl decalotez, este ca si cum ar trebui să înmoi acea pieliță.

Este cumva fimoza? Daca da, cum o pot rezolva fara interventie chirurgicala, am fobie de tot ce tine de doctor, operatii, injectii etc. Mi-e rusine sa le spun parintilor mei, exista vreo cale sa o rezolv singur? Din cate am auzit exista o crema care ma poate ajuta. Repet VREAU SA O REZOLV SINGUR!

Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la intrebarea asta si in zilele precedente.

Mergi te rog si reciteste raspunsurile!

https://www.tpu.ro/utilizator/abwqwv/intrebari/

| Donsavas a răspuns:

Da. Mergi la medicul de familie, iti va da trimitere către urologie si te va sfatui medicul. Oricum operatia nu e complicată. Te anesteziaza local apoi iti da un calmant, să nu ti fie teama. Adică nu va fi asa greu cum crezi tu.

| Focutza a răspuns:

Fii atent. E ceva `rusinos`, inteleg. Dar singur, nu poti sa o faci. De fapt poti, iei briceagul si te tai. Dar mai bine, lasi rusinea de-o parte, ca ai 15 ani, si daca `te caci pe tine` sa-i spui lu` taicat-o ca ai o problema la puta, nu o sa ajungi bine in viata. Te duci la el, si ii zici : tata, am o problema barbateasca. nu o sa-ti dea in cap, te duci la spital si rezolvi, poate fara sa afle maica-ta. Sper ca te-am imbarbatat happy

| Focutza a răspuns:

Si de frica de doctori, nu ai de ce. Sa simti o intepatura de ac e mai bine decat sa suferi toata viata zic eu. Atat vei avea de simtit, o intepatura. In rest, nu simti nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Focutza):

Dar nu-l inteapa nicaieri in penis. Si nu cred ca are fimoza ci nu s-a excitat corect sau pana la capat.

| andreitgru a răspuns (pentru Focutza):

Si unde ma inteapa?

| Focutza a răspuns (pentru andreitgru):

Nu am nici cea mai mica idee, intepatura va fi pentru anestezie ca sa nu simti nimic. Repet, mai bine simti o intepatura, decat sa simti cum te taie cu un bisturiu

| andreitgru a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica?

| anonim_4396 explică (pentru andreitgru):

Nu face urologul injectie in penis cum zice el. Sa cu spray de anestezie la piele. Adica simti ca ti se umfla dar nu se umfla.