| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o presiune pe cap, o senzație de presiune pe cap și ameteli cu stări de confuzie, dar nu tot timpul le am, cam 2-3 ore pe zi.
Si eu cred ca se trage de la o lovitura la cap, acum doua luni m-am lovit de un lemn la cap, dar nu mi-am pierdut cunoștința și nu am avut dureri de cap, nu mi-a fost greață sau alte simptome.
Este posibil sa fie de la lovitura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauzele sunt multiple.tu ieși afară de regulă? La plimbare cu prietenii? Sau stai numai in casa? Daca mă minți pe mine te minți pe tine btw

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ies afara în fiecare zi, cu prietenii, la plimbare.
Si nu stau in casa prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Senzația cumva de cap greu ai asta?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, am o senzație de presiune pe cap care vine pana în gura, senzația de presiune parca a-mi trece prin cap, și deconcentratarea aia. Offfff
De doua luni.

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Poate ai probleme cu tensiunea arterială da eu cred că e anxietate, anxietatea are o sumedenie de simptome și chit că durerea este ușoară creierul o percepe că o durere mai severa.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma doare capul deloc. Și de am fost la psiholog și mi-a dat niște antidepresive pe baza de valeriana
O pastila seara și una dimineața, și mie mai bine. Nu ma mai deranjează anxietatea asa mult

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e de la cum am crescut cam repede, în august am avut 155 înălțime și acum am 170, am crescut mult în perioada asta.
Poate sa făcut un dezechilibru în corpul meu, din cauza ca am crescut asa de repede.

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Nu trebuie să te doară capul, pur și simplu e un simptom al anxietății nu are relevanta cu durerea lmde cap, uneori nu vine la pachet cu durerea de cap presiunea pe care o menționezi tu, e un alt simptom al anxietății și nu are legătură cu capul. Ți-am zis anxietatea are 100 de simptoame care se manifesta in fel și fel nu poți să îi dai de cap. Sigur e de la anxietate nu poate fi altceva. Alea sunt naturiste dacă anxietatea e serioasa sunt frecție de picior de lemn ai nevoie de pastile chimice dat de un medic psihiatru.asta e efectul placebo nu te simți mai bine zca daca te simțeai cu adevărat bine dispărea presiunea. Pastilele naturiste nu poate ajuta in cazul unui dezechilibru chimic al creierului sau unui soc emoțional sau soc fizic, pur și simplu efectul lor e de a calma nu a trata anxietatea e i mare diferență. deci răspunsul este efectul placebowinking

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Inepție mai mare ca asta nu am auzit laughing
E de la acel caz în care te-ai lovit la cap ai trecut printr-un stres posttraumatic și te-ai îmbolnăvit de anxietate

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mai avut anxietate, nu e prima dată

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Se numește recurenta.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Presiunea nu tine atât de mult, înainte ținea la 6, 7 ore pe zi și acum 2, 3 ore pe zi

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Da, fiindcă și inceput sa gândești pozitiv din momentul in care ai luat prima pastila, te-ai încrezut în ele și automat sa diminuat frica și ipohondria e ceva psihologic.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, mulțumesc pentru răspuns, o sa ma duc și la un psihiatru pentru un tratament mai bun.
Crăciun fericit!

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Încă nu! Mai așteaptă cateva zile sa vedem daca dispare acest simptom menționat de tine, ai putina răbdare.
Puteai sa spui și noapte buna având în vedere ora actuala happy și tu să ai un Crăciun fericit!

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms. Asa o sa fac. Noapte bună

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Mai ai presiune?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai am puțin, pe la ora 10 dimineața ma tine cam o ora, doua.
Ma simt amețita, și dezorientata. Zăpăcită, nu știu cum sa explic. Dar ma simt puțin mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Mă bucur happy

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era și cazul sa a-mi revin, de doua luni sa ma țină asa starea asta.
Ms ca ai întrebat cum ma simt

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Am întrebat, că aștept să mai crești puțin și să ne combinam laughing glumeam.
Ți-am zis că o să îți fiu alaturi happy

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Binelaughing Ms