| aimullah123 a întrebat:

Salutare!
Sunt curios daca ati avut si voi aceste simptome si daca stiti de unde pot proveni.
Senzatie de greata + voma;
Dureri abdominale;
Ameteli si stare de lesin;
Transpiratie in exces;
Tensiune scazuta;
A, si imi era foarte frig.
Precizez ca sunt barbat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Transpirația și frigul în același timp sunt simptomele unei febre, al unei răceli mai mari. Ai contactat un virus. Problema este rezolvabilă, dar trebuie tratată de urgență.
Sigur printre simptome se află și lipsa de putere fizică. S-ar putea să ai nevoie de injecții.
Trebuie să fie o răceală mai puternică ce nu are legătură cu tusea.
Nu mai sta pe gânduri și mergi la medic. Dacă este nevoie suni la 112.

| horansgang a răspuns:

As zice simptome de gravida, dar daca esti barbat... Ok. Du-te la doctor. Eu as zice ca nu ai calciu, acum sa vedem ce spune si doctorul propriu-zis.

| Curiosulnr1 a răspuns:

Sunt o mulțime de cauze, poți avea mai multe afecțiuni. posibil anemie pentru amețeli stare de leșin tensiune scăzută. pentru durerile abdominale și stare de greață poate fi vorba de litiază renală sau chiar calculi renali, de obicei o afecțiune la rinichi poate vine la pachet cu o anemie. iar transpirația poate apărea datorită febrei iar acel "frig" poate fi de fapt un frison. dar cum am mai spus pot fi o grămadă de cauze pot fi mai multe afecțiuni la un loc, unele afecțiuni seamănă cu altele ca și simptome, așa că mai bine te duci la medic decât să pui întrebări pe TPU legate de problemele medicale pe care le ai.