| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am o problema. Am mâncărimi anale, dar doar după ce fac scaun. Daca nu fac scaun nu am nicio mâncărime. Ce poate fi? De ce? Și cum sa scap de asta? Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| euphoric a răspuns:

Poate nu te stergi bine. Încearcă sa te speli in loc sa folosești doar hârtie. Sau poate ai paraziți intestinali.

| Hehehahah explică (pentru euphoric):

Nu cred că am paraziti intestinali. Din câte știu dacă ai paraziti ai și dureri abdominale și noaptea te mănâncă și în general chiar și dacă nu ai scaun. Eu doar după scaun am