| Andreeeiii a întrebat:

Am o problema, am scăpat un termometru de camera, in bucătărie, cred ca era cu mercur, l-am pus intr-o punga, am sigilat-o, iar acea punga, in alta punga de asemenea sigilata, pe jos nu erau ca niște bilute cum am văzut ca s-a întâmplat la alții, erau ca niște pete, le-am curatat bine cu șervețel umed de bucătărie, dar ceea ce m-a îngrijorează, e ca niște pete erau in bolul de mâncare al câinelui meu, l-am luat, la spălat cu detergent de vase si l-am clătit foarte bine. Vreau sa știu dacă am procedat corect, si dacă mai pot sa ii dau de mâncare in bolul acela câinelui. Va rog, chiar nu știu ce se va întâmpla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OtakuShoujo a răspuns:

Mai bine schimhi bolul. Oricat de bine crezi ca l-ai spalat, nu se stie.

| iuliamusic a răspuns:

Eu zic ca de procedat ai procedat corect. Dar pentru siguranta cainelui eu zic sa schimbi bolul. happy