| Tudor_2273 a întrebat:

salut

Am o problema cam grava,. Acum o saptamana din sec am avut o palpitatie a inimii de 2 secunde unde am ametit tare rau dar mi- am revenit. De atunci insa am fusee de ameteala cand mi se pare ca inima vrea sa imi bata iarasi aiurea, dar imi revin.Am fost la spital si mi-am facut un ekg care a iesit normal. Totusi aceste stari nu dispar. Mai simt uneori ca inima imi bate aiurea si imi revin, ma lasa totusi cu o respiratie grea. Medicul de familie mi-a spus ca nu am istoric cu probleme de inima, si e adevarat nu am mai avut asa ceva niciodata. Aveti idee ce poate fi?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Poate fi simptome de atac de panica.
Ar fi bine sa faci si un control neurologic.

Citeste asta:

http://www.sfatulmedicului.ro/......-panica_16

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Poate este de la fumat sau cafea

| anacolda a răspuns:

Si calciul? Poate fi o lipsa de calciu, magneziu, fier. Inima nu functioneaza bine cand lipsesc aceste elemente. Tahicardia poate fi cauzata si de tiroida.
Incearca sa iei calciu, magneziu cu D3 cand mai ai starile respective si niste paducel-pudra sau casete, in fiecare zi. Si mai mergi la un medic. Cu inima si plamanii nu te joci.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/2011/10/vindecare-boli-de-inima.html

| maryan1997 a răspuns:

Poate fi si de la cofeina/cafea

| BUDOKAI a răspuns:

Uite deci acum 2 ani mi s-a intamplat si mie cand eram in pauza tzipam si ulrlam ca un ratat si dupa aia POC imi batea inima foarte tare de parca ar fi vrut sa sara din piept si, normal ca m-am speriat asa ca am plecat repede la baie m-am spalat pe fata am baut apa da tot imi batea tare si pana la ura mi sa calmat in ora de biologie (m-am simtit unpic rau recunosc si nu cred ca a fost din cauza faptului ca am depus efort fizc sau treburi din astea.). Iar urmatoarele saptaman PARANOIA completa tot credeam ca am ceva probleme cu inima si nu voiam sa alerg ca credeam ca mi se intampla ceva si mam intristat foarte rau da dupa ceva timp n-am mai bagat de seama si nu sa mai intamplat. Stiu ca aacum crezi ca i o problema grava asa am crezut si eu. Acum nu ar trebui sa ma asculti doar pe mine mai vezii si alte sugestii dar sunt aproape sigura ca nai de ce sa-ti faci griji tongue