| NonZarek a întrebat:

Am o problema care imi da de gandit.
Azi am mancat pe la ora 8-9 seara cam asa, mancare, adica 2 mici cu mustar dupa care cereale cu lapte( stiu ca suna foarte ciudat) problema care ar fi. Am stat 30 minute dupa care am mers sa fac baie, si cam pe la ora 12:00 noaptea a inceput o durere foarte mare acolo gen unde se termina burta si incepe bazinul, intre bazin si burta jos. Am mers la toaleta si nu stau 5 minute ca durerea e din ce in ce mai puternica, ca si o arsura, au inceput sa imi curga apele pe mine si sa transpir, de ce? nu stiu.
A durat cam 7 minute timp in care tineam mana si ridicam burta ca asa durerea mai se oprea. Dupa ce am eliminat durerea a trecut.Ce poate sa am? Ca mai am patit asa chiar 2 zile la rand dar asta fiind acum 1 an si jumatate. Dau FUNDAA, Mtumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MichaelTeach a răspuns:

Ai avut arsuri la stomac! Incearca sa nu mai faci combinatii de genul! Nu este de joaca cu stomacul tau. Daca o tii tot asa, poti sa faci chiar si indigestie (Doamne fereste) Daca durerea a trecut, este okhappy Sfatul meu este sa ai grija ce mananci. Cand o sa te trezesti maine de dimineata, poti face un ceai de musetel si niste paine prajita. Si mai usor cu carnea de porc sau de vita! Este ok sa mananci dar nu este la fel de ok sa exagerezi. Incearca sa mananci niste legume, de exemplu o salata de rosii combinata cu un piept de pui cu lamaie. Mai incearca pe cat posibil sa nu mai bei sucuri de niciun fel, mai ales la masa! Este recomandat sa bei un pahar de apa dupa fiecare masa pentru a ajuta sistemul digestiv.

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

La cum spui tu pare un fel de intoleranta la lactoza.

Mai bea un pahar de lapte simplu si vezi ce se intampla.

Altfel va trebui sa suspectezi micii. Alta otrava din pumctul meu de vedere... dar na. E personala.