| Navzharah a întrebat:

Salut, am o problema ce intervine de mult timp. De fiecare data cand alerg cu toata viteza mea sa intrec pe cineva, mi se inclesteaza degetele de la maini si muschii de la picioare pe durata a 1 minut sau chiar 3, apoi imi revin. Ce mi se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca tii o cura de slabire, ea e de vina. Organismul are nevoie de multa energie intr-un timp foarte scurt, si mai apoi nu gaseste resursele necesare pentru a-si reveni, si de aceea apar probleme. Daca nu tii cura de slabire, e bine sa te vada un doctor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La fel ca băietilor cand vad o fată, se skoalălaughing

| WaterDrop a răspuns:

Incearca sa iei magneziu si calciu. Posibil ca oboseala musculara si suprasolicitarea lor in exces sa cauzeze carcei sau crampe musculare.

| Giuliano24 a răspuns:

S-ar putea ca mica ta "problema" sa fie din cauza lipsei de sport din viata ta, muschii tai nu sunt obisnuiti sa faca efort iar atunci cand il faci se contracteaza, incearca sa aduci putin sport in viata ta e sanatos, bafta! daca vrei sa te lamuresc mai mult da-mi mesaj in privat.

| Navzharah explică (pentru Giuliano24):

Fac sport de cand ma stiu, nu este asta problema.