| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o problema cu balonarile, nu stiu anume din ce cauza. Ma gandeam inainte ca poate fi de la anumite produse alimentare si am incercat sa identific dar fara rezultat, uneori pot avea balonari chiar daca nu am mancat nimic (de ex. In unele zile, inainte de scoala nu reusesc sa mananc si in timpul scolii ma umflu ca un balon), nu mai mentionez ca pot avea si retentii de apa(.
Stie careva in ce ar putea fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un gastroenterolog ar stii dupa ce te consultă, poate fi reflux gastroesofagian dar nu putem sti noi.

| Frank51 a răspuns:

Nu înțeleg ce așteptări ai, dacă medicii specializați care te-au consultat nu au reușit să rezolve problema o vom face noi, fără pregătire, fără consult prealabil, așa prin raze X bănuiesc.

| Oxxxxyyymirooon a răspuns:

Ps: am problema aceasta de mult timp, am incercat sa merg la medici insa medicii in partile noastre nu prea se intereseaza, pot sa iti dea niste pastile fara sa ti spuna care e problema