| Hugef a întrebat:

Hey! Ajutati-ma pls cu un sfat sau ceva! Azi se presupune ca trebuia sa ne masoare si sa ne cantareasca la scoala, dar am plecat (chiulit) inainte de ora respectiva doar pentru ca mi-e groaza ca toata lumea va afla cate kg am eu. Am 16 ani, 1.90 aproape si cam 105 kg (multe, stiu sad ) Am tot incercat sa slabesc cu sport si asa mai departe, doar ca mai mult de 2-3 kg nu prea merge. Acum as vrea o solutie rapida la problema mea: Ma gandeam ca ma pun serios pe slabit acum, adica ma apuc si fac acasa exercitii si nu prea mananc pana luni/marti doar doar dau mai multe kg jos. Cam cate kg as putea sa dau jos maxim in 3-4 zile? In plus, ma mai gandeam ca daca reusesc sa trec sub 100, ma duc eu de bunavoie la medicul scolii luni sau marti, zic ca nu m-au cantarit si cum sunt singur acolo, pot sa zic la colegi daca intreaba ca am 90 de kg si nu 100 (nu par chiar atat de "greu" pe cat sunt). Habar n-am ce sa fac! Pls help me!

5 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Buna, cauta si tu pe net anumite shacuri care le bei si numai mannaci nimic toata ziua, sau du-te la sala, nu prea stiu, eu am cam aceeasi problema da vreau sa ma ingras putinhappy, si am aici in oras o prietena care e reprezentanta la Herb a life si imi cumpara sakuri care sunt si de slabit si de ingrasat, si merg si la sala ca atunci cand se pune pe mine sa pun direct muschiu pe minehappy.
Sper ca te-am ajutat, chiar imi pare rau de tine, da sper sa slabesti tu!

| CosminC86 a răspuns:

Salut! La inaltimea ta ar trebui sa ai cam 90-95kg, iar tu ai 105. Eu zic ca nu e chiar atat de rau, incearca sa faci sala din cand in cand si se va rezolva intr-o luna doua.
Eu de pilda am 1.81 si 79kg si mi se pare ca-s cam slab, dar doctorul stie mai bine. laughing

| Hugef explică (pentru CosminC86):

Mersi mult pentru raspuns, dar problema s-a rezolvat happy Am inceput sa fac sport si acum am 80 de kg happy

| KatnisssssssssMe a răspuns:

In primul rand nemancatul nu e o solutii e pentru ca daca te obsnuiesti asa poti deveni anorexic. Cel mai bine e sa alergi regulat si sa faci exercitii nu foarte solicitante si sa mananci legume dar asta nu inseamna sa elimini carnea. Vei slabi treptat o sa vezi in orice caz nu ai cum sa slabesti foarte mult. Daca urmezi ritmul de mai sus poate slabesti cam 5 kg intr-o luna. nu ai cum mai mult

| achilleskingg a răspuns:

In 3-4 zile dai jos in jur de 1kg maxim ...trb sa fi obisnuit cu exercitiile ca nu slabesti altfel, alearga si fa sala, si dupa ora 2 ziua nu manca nimic! nici suc nici nimic
eu aveam 76 kg, am slabit 2 kg la sala, si imi convine pentru ca mam facut musculos si incep sa apara patrateze pe burta, nu te lua dupa kg mereu. ci dupa cum arati, si *** e un medic doar, du-te dracu la el...