| HunkMan a întrebat:

am o problema cu un dinte..Am avut un canin tocit..si era asa pe jumatate si se misca putin, intre timp deasupra lui..in gingie statea alt canin sa iasa..cand am simtit ca iese cel de sus m-am dus repede si l-am scos pe asta..acum mi-a ramas gol acolo si dintele a crescut dar in gingiee..adica cand zambesc nici nu se vede ca a crescut.pur si simplu e spatiu acolo cryingsad ce pot face sa coboare dinteleee? sad funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StefiChan8D a răspuns:

Te operezi.

| HunkMan explică (pentru StefiChan8D):

Cu ce ma ajuta operatu rolling on the floor)?

| StefiChan8D a răspuns (pentru HunkMan):

In operatie medicii iti coboare dintele.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Ar trebui sa iti pui aparat dentar doar pe o portiune care sa includa dintele iesit prin gingie, ca sa il indreptesi sa revina unde ii e locul, dupa vreo 6-10 luni de purtat acest aparat dintii tai o sa fie toti drepti.

| HunkMan explică (pentru DianaDobritoiu):

Eu am toti dintii drepti, numai ca acesta a crescut ca naiba. zici ca exista aparat doar pentru o gingie?