| OvisOvidiu a întrebat:

Salut.
Am o problema de 2 zile...am observat ca ma doare un puct din partea dreapta a limbii...iar acum in seara asta la scurt timp dupa ce am luat masa am observat ca mi-a iesit o mica umflatura ca o buba..si e cam dureroasa.ce ar putea fi?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RoyDupuis a răspuns:

O papila gustativa este inflamata.
"Papilele gustative inflamate sunt un simptom clar al unei deficiențe nutriționale. Te sfătuim să urmezi recomandările dietetice de mai jos, pe care le oferim celor care au limba albă. În plus, încearcă să-ți perii ușor limba atunci când te speli pe dinți. Pe plan emoțional, papilele gustative inflamate pot fi provocate de stres sau de o dificultate de a ne adapta la schimbările din viața noastră."

Sursa:
http://dozadesanatate.ro/ce-secrete-ascunde-limba-ta/