| mogosan96 a întrebat:

Salut, am o problema, de 2 zile cand respir ma doare plamanul drept, nu stiti de as putea avea si din ce cauza, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poate sa fie o nevralgie intercostala, ia o aspirina daca ai peste 12 ani si daca nu cedeaza durerea te duci la medic pentru consult si investigatii.

| ioanaioana a răspuns:

Du-te la doctor.Sau spune-i mamei tale sa te duca

| negat1ve a răspuns:

O fi vreun curent. Ia o aspirina sau nurofen, si incearca sa te feresti de frig si sa nu stai transpirat! Daca nu iti trece in maxim o saptamana du-te la doctor ca atunci nu mai e de la curent sau raceala poate fi altceva mai grav.