| Ionuț_Eduars_1987 a întrebat:

Salut,am o problema de 2 zile cand respir pana la capat, adica cand trag aer in piept la maxim simt ca ma inteapa inimia, sunt curios ce pot face si nu stiu daca este de la Coca cola dar alaltaieri am baut 2 sticle de 2l jumate intr-o zi, e din cauza sucurilor cu cafeina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Incearca sa bei apa mai des si cola mai rar, chestia aia contine numai prostii(indulcitori artificiali, coloranti, cafeina zahar) si nu iti face bine in exces.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur este de la Coca cola!
Cu atata cofeina inghitita, ma si mir ca nu ai facut atac de cord (inima).

| nooneishereboo a răspuns:

Inima nu doare, acele înțepături sunt mușchii din zona inimii. Aceste simptome probabil indică faptul că stai mult culcat pe pat și nu prea faci efort, poate ai probleme cu inima din alte motive care tu nu știi și chiar posibilitatea că ai probleme cu plămânii, o infecție ceva. Oricum astea sunt doar bănuieli, trebuie să îți faci niște analize ca să știi de ce boală suferi.

| amaliadima1234 a răspuns:

Posibil. Dar mai bine te-aș sfatuii sa mergi la un doctor sau la doctorul de familie si sa îți facă o trimitere la cardiolog ca sa te consulte sa si vezi ce ai (stai calm nu îți va face nimic rau cardiologul)