| Raulisky20 a întrebat:

Salut am o problemă de aproximativ 1 an de zile pur și simplu nu îmi dau seama daca este de la anxietate sau am probleme cu inima in tot acest an am făcut 3 EKG, 1 holder, 1 EKG la efort, 3 analize la sânge, 1 rază la plămânii, 2 electrocardiograma, 2 electrografii la glandă și n au găsit nimic în neregulă dar eu tot mai am palpitații sau senzații de pauză între bătăi ultimă dată când am avut senzația de pauză a fost aproximativ acum o lună în tot acest timp mai simțeam doar o senzație de genul pe săptămână și aia o simțeam doar când mă aplecăm la vale din trunchi( țin să menționez poate are legătură înainte de tot ce am spus mai sus, Intr o zi am mâncat și imediat după am băut 500 ml de apă și mi-a văzut dopul la sticlă și m-am aplecat brusc să îl iau și când m-am îndreptat am simțit o durere de la esofag un pic mai sus și mă durea când respiram și am luat un calmogrn și în aproximativ 2 ore nu mă mai durea nimic la o săptămână sau 2 de la asta am avut reflux gastrofagina primul din viața mea și credeam că fac infarct și am fost la spital și mi au spus aia)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Văd că acest răspuns nu prea place oamenilor si spusesem că nu o să il mai dau generației voastre: mergi la munca, insoarate, fa copii, alerga la 3 job-uri, să vezi ce sare anxiatatea din tine si din mulți alții, că atunci când ai de dat 800 lei la intreținere / lună, la grădiniță să zicem 3500 lei pentru toti copii + mâncare să zicem de 150 lei vrei nu vrei / zi pentru copii si sotie + pempărsi plus înot balet carate cursuri de pian. Să vezi tu cum nu mai ai nici pic de anxietate, un copil se imbolnăveste altuia ii trece altă boala altul se accidentează altul are febră altul vomită pe altul îl doare burta, unul a dat foc la ghena de gunoi, pe altul lau vazut vecinii că sărea de pe un bloc pe altul, alt copil merge 6 Km la strand singur la 6 Km distanță, altul iti distruge ceea ce ai luat sa repari pentru un client de exemplu un hdd si ii pierzi datele omului, intre timp unul dintre ei arunca pisica in fântănă, altul se opăreste, unul dintre ei este somnambul șî il găsesti in picioare pe pervazul de pe dinafara geamului, cu altul vine poliția la ușă că incerca să scoată monezi din telefonul public.
Să vezi tu cum nu o să mai ai pic de anxietate.
Soției nu i-se închide o operație de cezariana chiar se infectează tu de la atâta muncă îti rupi un disc intervertebral care te doare graznic. rămâi in urmă cu promisiunile pe la muncă si pe la clienti
sa vezi tu cum nu mai ai pic de anxietate când vine executorul judecătoresc cu firma de executare să îti ia apartametul pentru că ai rămas prea în urmă cu ratele la el si tu ai plătit jumatate din el si ei vor să te evacueze.
e mișto viața asta si trebuie trăită
asta zic eu trăită la maxim

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Patesc si eu uneori. mananca sanatos gandeste te sanatos. fara stres. dormi la ora 9-10 seara. incearca sa dormi cat mai mult si bea Apa fara sucuri. mult noroc