| symo_2617 a întrebat:

Ce asi putea face pentru. indreptarea coloanei?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un pat drept si tare. Incearca sa pui sub cap o perna cat mai mica, fa in fiecare zi macar jumatate de ora de gimnastica specifica.
Succes!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai buna este gimnastica medicala supravegheata de un kinetoterapeut.

| Victoria a răspuns:

Practica inotul, te va ajuta.

Abh
| Abh a răspuns:

Sa mergi la medic sa-ti depisteze gradul de inclinare si sa-ti indice gimnastica medicala. Daca afectiunile coloanei sunt depistate precoce se pot vindeca prin kinetoterapie, daca nu ajungi la corset sau mai rau, la operatie.

| Zâmbărici a răspuns:

In afara celor enumerate poti incerca mersul cu o carte pe cap.Trebuie sa o tii sa nu cada fa si tu asta de cateva ori pe zi a cate zece minute:X

Bye bye!

| me_3408 a răspuns:

Sa stai drept big grin

| Яùxsi a răspuns:

Sa faci gimnastica in fiecare zi timp de 3o de minute. si sa stai drept happy cat mai mult posibilhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce au spus utilizatorii de mai sus sau iei frumusel batu pentru intins coca [ ala de bucatarie nu stiu cum se numeste blushing ] il bagi frumusel in pantaloni pe mijloc si o sa se indrepte coloana.

| je_7821 a răspuns:

Adreseaza-te medicului de familie. El te va indruma spre un specialist. Sunt cateva solutii, dar cel mai bine este sa ti le spuna un medic. Multa sanatate!