| STEFANXxX a întrebat:

Salut,am o problema.De fiecare data cand ma culc,incepe sa ma doara burta,eu cred ca este ficatul sau pancreasul, deja de vreo 3 zile.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ultima masa din zi ar trebui sa o iei cu 3-4 ore inainte de culcare. Ar fi bine sa faci o ecografie abdominala si un test pentru Helicobacter Pilori. Deci, fa-i o vizita medicului de familie.

| Adry05 a răspuns:

Mergi la doctor si fă-ţi un consult. happy

| 0rlando a răspuns:

Spune mai precis locul în care te doare.
Te doare când te ridici din pat?
Te doare când stai întins pe spate?
Te doare când stai întins pe o parte? Dacă da, pe ce parte?
Dă mai multe detalii despre durere și în primul rând consultă un medic.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cu problemele acestea se merge la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la doctor...caci sa nu te mai culci nu e o solutie de durata big grin

| Catalina1243 a răspuns:

Sa mergi la doctor!

| oompaloompa a răspuns:

Spune-le parintilor si mergi la un medic nu e okey sa stai asa zic.

| вяυηηєттα a răspuns:

Pai singura solutie e sa te duci la medic!

Răspuns utilizator avertizat
| BornToDie67 a răspuns:

Cere-i parerea unui medic.

| Meryn a răspuns:

Eu sunt de parere ca e cel mai indicat sa consulti un medic...e mult mai sigur happy

| RaluHD a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa consulti un medic el stie mai bine si iti poate da un tratament sau ceva...

Cu placere