| Safire17 a întrebat:

De fiecare data cand alerg sau beau multa apa minerala, incepe sa ma doara burta (nu stomacul), adica nu ma doare, am asa un discomfort. cand in stanga, cand in dreapta. Sa am ceva boala nu cred pentru ca nu am alte simptome, atat doar ca simt discomfortul acela... ce sa fac? e normal? am 10 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Apa minerala adica apa carbogazoasa? (ca apa minerala e si cea plata-adica contine minerale). Inseamna ca ai un inceput de gastrita sau ulcer. Te duci la medicul de familie si iei o trimitere la un medic gastroenterolog iar medicul ori te pune sa bei un lichid si se uita in burta ta cu un aparat cu raze ori iti face endoscopie.

| Safire17 explică (pentru Minnie):

Da, carbogazoasa, de la cea plata nu am nimic

| anutza a răspuns:

Te balonezi de aceea

| mara06 a răspuns:

Apa minerala nu e bine sa o bei in cantitate mare...dar nu cred ca e o boala mai ales la varsta ta