| ToffyNR1 a întrebat:

Am si eu o problema.De fiecare data cand alerg pe distante mai lungi sau mai intens incepe sa ma doara in partea dreapta.Cred ca este apendicele nu stiu sigur.Cum scap de durerea asta sau din ce cauza e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sTaRrrrr a răspuns:

Nu e apendicele poate sa fie splina depinde acum te doare si in partea stanga si eu patesc asa cand alerg mult ma doare in partea dreapta dar ma mai doare si in stanga dar imi trece.Dar poti sa vezi daca e apendicita facand astfel te pui pe spate in pat cu picoarele stranse si te apesi in partea dreapta unde te doare daca te doare cand apesi inseamna ca e apendicita daca nu inseamna cu nu e.Dar acum faci cum vrei mai bine te duci la doctor sa te vada el. Sper ca te-am ajutat fundabig grinbig grin

3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Poate fi si un inceput de hernie

| xButterflyxX a răspuns:

Daca te opresti te va durea in continuare, continua sa alergi si durerea va disparea.

| SerbanSnake a răspuns:

Mananci sau bei ceva chiar inainte de a alerga? daca da, incearca sa nu mai faci asta si vezi cum te simti