| lTudyl a întrebat:

Am o problema, de multe ori imi lacrimeaza ochii din senin, fara sa fac nimic! Mi se intampla uneori, cand vorbesc cu cineva sau cand ma uit undeva etc. E nasol pentru ca pare ca si cum as plange!
MENTIONEZ : NU AM PROBLEME DE VEDERE, NU INTAMPIN DURERI, ACU VREO 2-3 LUNI AM FACUT CONTROL LA OCHI SI SUNT PERFECT SANATOS
Vreau sa stiu doar de ce imi lacrimeaza ochii si cum as putea remedia problema!
Mentionez ca stau la calculator in jur de 10 ore pe zi (lucrez in domeniu, nu am alta solutie).Ce sa fac, exista ceva ochelari speciali DOAR pentru calculator!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Costel93 a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut si eu, prea mult calculator, in cazul tau nu prea ai ce face.
Am folosit vedixin dar am si redus din ore la PC.

3 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Nu eu cred ca este din cauza calculatorului pentru ca sati 10 ore constant.

| KeZiki a răspuns:

Du-te la un contral si eu patesc asa

| deea9707 a răspuns:

Mi se intampla acelasi lucru, nu cred ca e ceva asa de neobisnuit.
Da exista ochelari de protextie, sau daca porti deja sa ti faci cu aceea protectie.