| ruleaza a întrebat:

Salut am o problema de o saptamana ma trezesc dimineata cu degetele la mana dreapta amurtite si dupa 30 de minute dupa ce le pun in miscare amurteala dispare dar ramane o durere groaznica iar astazi la mana stanga aceiasi problema dar la un singur deget. acum 3 saptamani am cazut pe spate dar la cap nu m-am lovit sa fie asta o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florin08 a răspuns:

Nu la cap trebuie sa te lovesti ca sa iti amorteasca degetele sau membrele ci la coloana vertebrala.Parerea mea este sa consulti un medic si o radiografie pentru ca nici cei mai buni doctori nu iti pot zice clar ce ai daca nu faci o radiografie.Nu te panica pentru ca daca era ceva serios la coloana acum erai in carucior.

| LoStEyEs a răspuns:

Nuuuuuuuu, nu-ti fa grijiwinking poate e friguroasa casa tawinking si mie mi se intampla cateodata iarna. iti ingheata mainile, iar dupa ce circulatia sangelui revine la normal atunci o sa te ia durerile groaznice. happy