| Emysor a întrebat:

Salut, am o problema de sanatate. am palpitati la inima adica am pulsul foarte mare si tensiunea mare nu mai stiu ce sa mai fac ma doare capu, ametesc. Acum o saptamana noaptea am avut foarte mari emotii si de atunci cred ca sa declansat. Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Un consult medical, o electrocardiograma, cateva analize de sange si renuntarea la adaosul de sare in mancare, asta e de facut. Asa vei afla daca e cazul sa urmezi vreun tratament si cu ce anume.
Un An Nou cu sanatate iti doresc!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi cât mai urgent la un medic cardeolog, dar rapid cu aşa ceva nu este de glumit! Sau apelează la seviciul de urgenţă. Multă sănătate şi la mulţi ani!

| JASMYNA88 a răspuns:

De inceput, ai face bine sa lasi calculatorul si sa pui mana si sa suni la 112. nu neaparat ca sa chemi ambulanta, ci ca sa le ceri lor un sfat. eu asa am facut cand am facut insolatie si ei mi-au spus ce sa fac. chiar m-au ajutat! ai mancat gras si sarat? poate si de aia. cata cafea bei? poate fi o gramada de alti factori. aici nu vei gasi medici, iar ce ai tu nu e de neglijat nici macar 1 minut!