| doreal a întrebat:

Am o mare problema, eu am sa iau 9, 14 la sfarsit de semestru si la mama nu ii place, ea a spus ca sa iau macar 9, 50, ea imi da ore din clasa a 5 a la mate ( sunt pe clasa a 6 a) si ma descurc am nota 10, 9 si un 6 :/ ( l-am luat la geometrie ca nu ma descurc cu ea, incerc sa fac mai multe probleme la meditatii) iar mama tot comenteaza ca de ce nu pot sa invat mai bine, dar eu nu pot mai mult decat 9, 14( la sfarsit de semestru), se poate face o facultate cu nota asta ( daca am fi la un examen, chiar asa de proasta sunt crying ) incerc sa fac mai mult dar matematica, geografia si engleza nu ma descurc ( eu aveam note doar de 10 la engleza ( eram si eu buna la ceva ) dar a venit profa noua si mai mult povestim, nu ne explica deloc, deloc engleza).

Răspuns Câştigător
| CostaMate a răspuns:

Chiar daca nu ai o intrebare o sa incerc sa raspund: mama ta iti vrea binele si asta e motivul pentru care este atat de exigenta si autoritara, trebuie sa intelegi lucrul asta, daca nu i-ar pasa te-ar lasa in pace, fara sa te dea la pregatire, explica-i si mamei tale cum ne-ai explicat noua motivul mediei tale

3 răspunsuri:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Dar care e intrebarea propriu-zisa?

| marianvranceanul1 a răspuns:

E bunicica, daca spui ca mucesti mult pentru media asta inseamna ca ar trebui sa fi multumita.