| Valentina8 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai visez, dar deloc. Eu nu reusesc sa dorm calumea sa ma odihnesc ca noapte se noapte am minim 3 vise vise in care mereu fug de cineva, ori trebuie sa caut pe cineva, niciodata ceva relaxant ma trezesc mai obosita decat atunci cand ma culc
E posibil sa nu mai visez?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E imposibil sa nu mai visezi deloc toata viata, visele apar din cauza ca ne gandim la ceva, din cauza grijilor si multi factori psihologici. Si eu pateam des sa visez dezastre naturale cand vedeam un documentar de genul, de la un timp nu am mai visat nimic, adica a fost un somn lin, cum m-am culcat asa m-am trezit dar cu siguranta va urma un cosmar dupa linistea astea sau macar un vis random si mega ciudat. Lasa gandurile de orice fel, lasa grijile si vei dormi mai bine.

| Sofer a răspuns:

Coșmaruri. Relaxeazate și concentrează-te pe un somn liniștitor fără gânduri negative care te impinge spre vise urate.

| Valentina8 explică (pentru Sofer):

Nu am ganduri negative, sunt foarte pozitiva ca persoana, insa stresul ce-l am va trebui timp pentru al inlatura, deci ce-mi ramane de facut?
Yoga?laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Acestea nu sunt vise, se numesc coșmaruri.

| Valentina8 explică:

Inteleg ca e imposibil sa nu visezi laughing insa problema e ca eu daca visez ca azinoapte ca incercam sa impiedic niste oameni de a scapa din teritoriul meu laughing m-am trezit super obosita de parca chiar toata noaptea asta am facut,
nu vreau sa mi mai amintesc

| PopescuAnaMaria235 a răspuns:

E posibil sa nu visezi laughing
Eu nu visez azi Ca visez foarte rar un vis
Dar nu stiu cum sa faci sa nu mai visezi.crying(