| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la o ureche, e putin mai mare decat cealalta si nu arata deloc bine. la scoala cand are un coleg pica pe mine zice de ureche... vreau sa stiu cam cate poate sa coste o operatie de modelare. Mentionez ca urechea ca marime e normala doar ca am fost tras de ea cand eram la gradinita de catre educatoare si acum cred ca acel "helix" e rupt si sta ridicat in sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CrazyKiddd a răspuns:

Prețul variază între 500-1000 euro, depinde de medic.Nu este adevărat ca trebuie sa ai peste 18 ani.Acest gen de operație, numita otoplastie se poate efectua dupa vârsta de 5 ani, atunci cand urechile se opresc din creștere.Eu ți-as recomanda-o pe dr. Silvia Stanculescu!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un link cu pretul unei operatii de otoplastie (modelarea, reducerea marimii, indreptarea pavilionului urechii:http://www.drnitescu.ro/otoplastia.php

| Pool77 a răspuns:

Operatia costa in jur de 2000 RON cc 450€.
Insa operatia nu-l face doar daca ai peste 18 ani. Bafta.

P.S: Da-l dracu sa zica ca nici el nu e perfect, inerca sa-l ignori si va cauta altceva.

| DianaS33 a răspuns:

Si eu ti-o recomand tot pe Dr. Silvia Stanculescu! Este un specialist in domeniu chirurgiei estetice, cu rezultate foarte bune!