| Spiku a întrebat:

am primit o minge in ureche si am un tiuit...adica asa cred in ureche,dar nu stiu cum sa va explic sunt lovit la cea stanga,iar daca eu apas pe urechea dreapta se aude un poc sau nu stiu un sunet, acum daca apas pe cea stanga nu se mai aude nimic:-s de ce, ce imi recomandati?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Probabil impactul mingei ti-a afectat timpanul sau urechea medie sau interna. Cel mai bine ar fi sa mergi la un orelist bun. Daca stai asa e posibibil sa iti pierzi auzul.

1 răspuns:
| Lysander a răspuns:

Ţi-ai luat mare minge peste ureche de-ţi ţiuie laughing

Mergi la un medic ORL, el va şti ce e mai bine pentru tine happy