| Stef29 a întrebat:

Am o problema legata de concentrare. Nu pot sa ma concentrez asa de tare cum o faceam inainte, adica ma enervez foarte repede, nu sunt atent la ore, cu toate ca vreau sa fiu, cand rezolv ceva si mi se pare mai greut in iau pe "Nu Stiu" in brate, cu toate ca dupa imi dau seama, dar dupa o serie de nervi. Aceasta problema, m-a facut sa pierd mult acest semestru la scoala. Ma puteti ajuta cu problema mea de concentrare? Multumesc frumos.
Ps: Mai si fumez, dar rare ori. Am reusit sa reduc numarul de tigari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariusyk08 a răspuns:

Cel mai bun medic al tau esti chiar tu, intotdeauna! Vreau sa spun ca singur iti cunosti starile si stii ce te poate calma.
Daca ai stari de nervozitate incearca Magne B6. Seara inainte de culcare bea o cana de lapte caldut, eventual o lingura de miere.
La memorie ajuta foarte mult Lecitina. Nu creeeaza dependenta si e foarte eficienta. Cand o cumperi de la farmacie sa-i spui pentru ce varsta.
Succes!

2 răspunsuri:
| magnificul a răspuns:

Salut.Fa te rog arte martiale, Yoga, sau Taishi.I-ti spun din proprie experienta, de ce? A venit cineva la mine care avea familie era super blajin din cauza divortului a devenit ca un monstru.Sunt instructor de karate, si fiindu-mi prieten l-am luat la sala, si azi este de necrezut de calm.Succes.Intra aici si citeste http://downloadersoftware2014.webs.com/

| ÇağlaŞimşek1996 a răspuns:

Salut!
Cu furia nu rezolvi absolut nimic, doar strici lucrurile!
Si mie mi s-a intamplat asta!
Nu eram atenta la ore, cu toate ca voiam sa fiu! Mai ales la matematica! Ma gandeam la toate.
Mergi la medic, s-ar putea sa ai o problema.
Sau, poate ai lrea multe griji, de aceea nu te poti concentra.
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, spr ca te-am ajutat!
Iti doresc numai bine, te pup!