| lextim a întrebat:

De cateva zile ma ustura groaznic sfarcul de la sanul stang si se inroseste. Este absolut insuportabila usturimea. Care credeti ca este cauza? Mentionez ca am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Pune comprese cu ceai de musetel caldut timp de 15-30 de min. apoi unge cu ulei de masline si poarta maiou de bumbac.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Elimina orice obiect de imbracaminte care nu este din bumbac si cere farmacistului o crema care sa inlature iritatia. Daca nici asa nu trece, adreseaza-te unui medic!

| fabiola a răspuns:

Spala zona cu ceai de musetel si foloseste unguent de galbenele si propolis dupa o reteta de Maria Treben!

| AnaigroeG a răspuns:

Trebuie sa iti vina menstruatia.
sau este de la haine.