| eusuntcipi a întrebat:

Am o problema. Oricat as manca nu ma ingras. Am 17 ani, 1, 74 si doar 52 Kg. Unii zic ca nu sunt prea slab, desi eu chiar cred ca sunt foarte slab. Mananc cate 5-7 mese pe zi dar nimic. Ce mi-ati putea recomanda? Ar trebui sa merg la medic sa-mi fac niste analize? Mentionez ca am luat si vitamine dar s-a prins doar 1 Kg in 4 luni de zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la sală și lucrează cu greutăți

| Violleta2022 a răspuns:

Mancatul putin si des nu ajuta la ingrasat, dimpotriva!
Se manaca doar 3 mese pe zi, la ore exacte, cu minim 2000 de calorii pe fiecare masa.
Vitaminele nu ajuta la ingrasat, ci la ridicarea sistemului imunitar!

| Celcestietot a răspuns:

Daca asa ai genetica, ce vrei sa faci happy?

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Ai arderi rapide esti ectomorf probabil te vei ingrasa cu varsta, eu mananc 1800 1900 calorii in 3 mese si am 73 kg 1.74 18 ani eu am arderi destul de lente pun pe mine inca sunt in surplus caloric poate ajung la 80 chiar!

| andreimpwr a răspuns:

Stai linistit puștiule, asa eram și eu la varsta ta și tot la fel, mâncam toată ziua și degeaba. Cel mai bine pentru corpul tau și in același timp pentru sănătatea ta, fugi și fa mult sport. Încă mai ai timp de dezvoltare. Fa-ti un program alimentar cu multe fructe și decât sa ai grăsime și burta, mai bine pui masa musculară! Bafta