| AF1 a întrebat:

Sunt slab si incerc sa ma ingras, de 3 luni incerc sa ma ingras mananc cam 4-5 mese pe zi pana acum am pus doar 4 kg si nimic dimineata cand ma urc pe cantar arata ca am 55 si seara 55.7 oricat as manca si orice as manca numai intre 55 si 55.9 sunt.
Mananc mult de la fast-food dar degeaba nimic, dorm cam de 3 ori pe saptamana dupa masa (nu prea am timp sa dorm pentru ca fac sport) si fac si acasa floarii tractiunii dar vreau sa ma ingras mai repede, nu cred ca e normal ca in 3 luni sa ma ingras doar 4 kg, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mananci destul de putin. Adauga mai multi carbohidrati, gen 5-6 felii de pizza dimineata, nu una.

Si adauga si alte surse de carbohidrati ( orez, paste, mazare, etc. ).

Tu n-ai grasimi sanatoase deloc ( nuci, migdale, caju, etc. ).

Uite cum ti-as schimba eu alimentatia :

dimineata - 2 oua + branza, 6 felii de pizza sau 2 felii de gaufre + unt de arahide
ora 11 : 1 pumn de migdale + 1 pumn de nuci ( sau 2 pumni de nuci daca n-ai migdale )
ora 14 : piept de pui ( 2 portii ) + 3 portii de cartofi prajiti
ora 17 : fructe ( de preferat banane )
ora 20 : 10 copane de pui ( te plictisesti daca mananci doar piept ) + 2 farfurii de orez sau mazare
ora 22 : paste cu smantana, unt, piept de pui, ciuperci si parmezan.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce mananci mai exact? Zi ce-ai mancat ieri ( si la ce ore si ce cantitate aproximativ).

| AF1 explică (pentru Cosmin86):

Pai dimineata - 2 oua cu branza si o felie de pizza la pranz inca un ou simplu dupa pipept de pui cu carotfi prajiti si dupa inca o portie de cartofi prajiti cu piept de pui
pai prima masa am avut'o la 7:00 a 2a pe la 14:00 si a3a pe la 20:00 si a 4a pe la 22-23 cam asa

| Cosmin86 a răspuns (pentru AF1):

Mananci destul de putin. Adauga mai multi carbohidrati, gen 5-6 felii de pizza dimineata, nu una.

Si adauga si alte surse de carbohidrati ( orez, paste, mazare, etc. ).

Tu n-ai grasimi sanatoase deloc ( nuci, migdale, caju, etc. ).

Uite cum ti-as schimba eu alimentatia :

dimineata - 2 oua + branza, 6 felii de pizza sau 2 felii de gaufre + unt de arahide
ora 11 : 1 pumn de migdale + 1 pumn de nuci ( sau 2 pumni de nuci daca n-ai migdale )
ora 14 : piept de pui ( 2 portii ) + 3 portii de cartofi prajiti
ora 17 : fructe ( de preferat banane )
ora 20 : 10 copane de pui ( te plictisesti daca mananci doar piept ) + 2 farfurii de orez sau mazare
ora 22 : paste cu smantana, unt, piept de pui, ciuperci si parmezan.

| Andreea_4752 a răspuns:

Eu una as vrea sa slăbesc, dar tu sa te ingrasi. Ce înălțime ai? Eu zic ca ar trebui sa nu te mai chinui atât. Trebuie sa te simți bine asa cum ești.

| AF1 explică (pentru Andreea_4752):

Pai unii vor sa slabeasca si altii sa ia in greutate, cum tu nu te simti bine mai plinuta nici eu nu ma simt bine mai slab, am 1.71-1.72

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreea_4752):

Si ce te opreste sa slabesti?