| IonIonut12345677 a întrebat:

Am o problema pe care vreau sa o luati in serios.
Aproape zilnic am momente in care devin super enervant si nu stiu de ce, eu nu vreau sa fiu asa dar totusi sunt si fac o multime de lucruri pe care le regret enorm ore mai tarziu.
Prietenii au inceput sa se distanteze...

Nu ma pot intelege, nu stiu de ce am comportamentul asta.

Ma poate ajuta cineva?
Nu vreau sa apelez la un psiholog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta este adolescența, o perioada de schimbari bruște in comportament, ar trebui sa vorbesti cu părintii tai înainte de a merge la psiholog.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda

| anonimg a răspuns:

Noi oamenii trebuie să ne controlăm, să ne ținem în frâu pornirile, gândurile și cuvintele atunci când știm că acestea nu sunt bune.
Iar atunci când lucrurile scăpa de sub control, trebuie să ne luăm curajul și să cerem iertare acelora cărora i-am făcut să se simtă prost.
Când cădem trebuie să ne ridicăm iarăși.

| Bizon95 a răspuns:

Anger management
https://www.google.com/search?q=managementul+furiei+bucuresti
inlocuieste Bucuresti cu orasul tau
e o problema REALA, si nu se rezolva de la sine decat daca te arzi RAU DE TOT
si poate sa recidiveze toata viata

STIU pentru ca si eu am problema asta, eu sparg lucruri cand ma enervez :((

| Adrian5575 a răspuns:

Deja ai facut un pas spre bine, pentru ca ti-ai dat seama ca ai o problema si prietenii tai se distanteaza. Acum mai ramane sa iti dai seama unde gresesti. Numai tu iti poti da seama de asta, noi nu te cunoastem si nu putem sa ne dam seama unde gresesti. Sigur esti stresat de ceva sau de cineva. Sau ai adunat prea multe in tine.

| IonIonut12345677 explică (pentru Adrian5575):

Ok mersi
O sa incerc