| Kris17 a întrebat:

As dori si eu niste sfaturi intr-o problema de dragoste.Am o fata la mine in clasa foarte sensibila, frumosa, misterioasa dar si un pic timida.(Eu de asemenea sunt o persoana destul de timida). La inceput nu prea am bagat-o in seama pana intr-o zi cand am fost nevoit sa-i cer numarul pentru a face rost de niste cursuri.Atunci am vorbit pentru prima oara la telefon mai apoi pe mess si am stat ore intregi si discutam fara probleme; asa am descoperit ca avem o multime de lucruri in comun si am facut cea mai mare greseala posibila:"M-am indragostit"! Mi-am schimbat traseul catre casa sa o pot conduce si pe ea, am inceput sa ii pun o multime de intrebari legate despre ea si pot spune ca am creat o legatura intre noi ce ar putea fi inceputul unei frumoase prietenii... Dar eu vreau mai mult de atat...Am inceput sa o abordez pe mess ori de cate ori este on si asa am facut o alta mare gresealasadDe la un simplu compliment am inceput sa-i spun ca ma simp atras de ea si pentru a ma scoate la mal am inceput sa apelez la sarcasm.)
Problema este ca o plac foarte mult si niciodata nu am mai simtit atata dragoste pentru o fata. O plac atat de mult incat imi este teama sa nu devin prea insistent si sa o sperii.Este posibil ca ea sa stie ca am asemenea sentimente pentru ea( datorita faptului ca de 2 ori am invitat-o la cinema si ea mi-a raspuns cu un "poate mergem si poate mai vine si altcineva") si in plus am inceput sa experimentez si putina gelozie pentru ca mai este si altcineva interesat de ea!
Acum…ca sa inchei…va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi.Cum sa fac sa-i arat ca o iubesc, dar fara sa devin prea insistent?

Răspuns Câştigător
| krystal02 a răspuns:

Pai in primul rand ia-o nitel mai usor. Unele fete urasc sa fie sufocate de baieti. Dar sa revenim la problema. Pai accepta sa mergi la cinema cu ea, si invit-o si pe prietena ei cea mai bun si inca un amic deal tau. Asa o sa se simta si ea mai in regula, pentru ca ai spus ca e timida. La cinema poti aborda o multime de lucruri, poti sa stai langa ea sa o iei de mana. Incepe cu niste lucruri usoare. Nu sari direct pe ea ca o sa o sperii. Apoi daca mai aveti timp va puteti plimba prin parc. Cand vorbesti cu ea pe mess, nu ii ocupa tot timpu, mai lasa si niste pauze. Lasa gelozia deoparte ca nu aduce nimic bun si renunta si la sarcasm, adopta un aer mai funny, fa-o sa rada. Asa va fi mai frumos. Sper ca te-am ajutat. Succes

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xFaith a răspuns:

Nu o lua prea tare. nu trebuie sa te grabesti. i`ao usorr. incet cu incet happy
Nu trebuie sa o abordezi mereu pe mess.
Nu trebuie sa fii prea insistent.
Nu te baga prea mult in sufletul ei. mai las`o sa respire

| Rill a răspuns:

Buna happy Kris sunt aceeasi parere cu cei care au scris pana acum: da-i putina libertate. Fata aceasta stie ca esti atras de ea si ar putea sa inceapa sa te foloseasca avand in vedere ca ai facut cateva lucruri ca sa-i intrii in gratii. Fii indiferent cu ea o perioada, pe unele fete asta le atrage (ciudat, nu laughing ). Nu o mai aborda pe mess, nu o mai condu acasa, vezi daca o sa te caute eawinking, insa nu rupe de tot legatura cu ea, astfel o sa creada ca esti suparat pe respectiva. Acum e treaba ta ce o sa faci, eu cred ca asta as fi facut in locul tau. Succes happy

| Gabitza a răspuns:

Pai, in primul rand nu e vorba de iubire! Sunt doar niste sentimente mai puternice! Apoi, poti sa te apropi incet de ea! Nu ii spune din prima "te plac si vreau sa fiu cu tine" pentru ca o vei face sa se indeparteze de tine! Arata. i incet-incet ca aveti multe lucruri in comun si fa in asa fel incat sa simta si ea ceva pentru tine! Ai nevoie de timp... nu poti in cateva zile sa realizezi acest lucru. Plus ca, ii esti drag! Eu asta inteleg! Daca nu i-ai fi fost drag, n-ar fi acceptat sa iesiti la cinema, indiferent daca mai venea cineva sau nu! Deci, eu zic ca ai sanse! happy
Dar sa o iei incet! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate ai scris tu ea este o fata la locul ei, crede-ma ca nu multe fete sunt asa

ia-o putin mai usor, da-ti seama daca si ea simte ceva pentru tine din comportament

aa si termina cu sarcasmul ca nu e bun de nimic mai ales la o fata de genul ei

daca crezi ca este timplul fa-ti curaj si spune-i ca te-ai indragostit de ea si de puritatea ei s ca ti-ai dori sa fiti mai mult decat prieteni

bafta!