| krissu23 a întrebat:

happy.

Am o problema. Sunt racit, asta e ok, se rezolva. In acelasi timp am problema cu o masea de pe maxiliarul superior. Am avut o plomba la ea care a cazut si cred ca s-a mai rup si o parte din ea. Asta mi s-a intamplat acum aproximativ 10 zile si initial am avut niste dureri pentru ca am "umblat" eu cu limba acolo. Durerile au trecut dar peste cateva zile au aparut din nou si le-am tratat cu nurofen (pe 5 mai). Ieri a inceput sa ma doara iar si azi-noapte s-a umflat gingia si am si obrazul mai umflat, se vede. Nu ma doare (foarte probabil de la nurofenul de aseara). Stiu ca trebuie sa merg la medic si ca trebuia sa merg mai devreme. Ce ar trebui sa fac pana luni-marti cand sigur merg la un medic? Sunt unpic panicat pentru ca nu mi s-a mai intamplat asta niciodata si nu-mi place obrazul umflat. Am mai citit pe net acum niste sfaturi si de la medici...Parca simt cum reapar durerile :/ si nu-mi place

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Si neaparat sa mergi la dentist, daca neglijezi problema asta acum te poti trezi cu probleme si mai mari.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie sa iei antibiotic, pentru ca ai facut abces.

| Zenithf a răspuns (pentru Zenithf):

Si neaparat sa mergi la dentist, daca neglijezi problema asta acum te poti trezi cu probleme si mai mari.

| PuFaRiNaIsThEoNe a răspuns:

Vaiii stiu e f dureros si pe mine ma doare foarte tare si m-am satrurat sa ma iau agocalmin si m-am dus la dentist si mi s-a rezolvat problema ..ma durut mai tare la detist dar m ai bine sa induri 2 sec decat 1 h in casa si sa plangi de durere... sper ca te-am ajutat! sanatate!