| Ady117 a întrebat:

Am o problemă.
Un prieten care este la mine și acum, a dat cu piciorul în sus și eram aproape de el, a vrut să se prefacă că îmi dă în față, deci la mișto și eu am avut instinctul să mă apăr cu mâna, mai exact cu antebrațul ( fix lângă cot ) și l-am ținut un pic încordat, iar el a dat foarte tare și nu prea m-a durut la început, apoi a început să mă doară foarte puțin ( eu am crezut că nu e nimic grav și nici acum nu știu dacă e sau nu ) și când mă pun la birou, la laptop, după câteva minute m-am uitat la antebraț și am văzut că e foarte umflat ca o bilă aproape când mă încordez puțin în timp ce am mana la barbă. Dar acum mi-a dat mama lui cu o cremă și după mi-a pus mama niște gheață ( acum aproape s-a topit gheața ) Vreau să vă întreb dacă există vreun risc să rămână umflatura sau ceva... Eu fac sală și nu vreau să mă las. Mama prietenului meu este asistentă medicală și a spus că am făcut întindere ( 2 vene s-au încâlcit sau ceva de genul ăsta, nu știu exact cum stă treaba ).
Vă rog frumos să mă ajutați dacă știți cum sau dacă cineva a pățit ceva similar și i-a trecut rapid sau nu!
Chiar am nevoie de niște sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Stai calm, n-ai nici pe naiba. In cateva zile se dezumfla.

| Ady117 explică (pentru Holiday):

Mersi mult, m-am mai calmat! happy

1 răspuns: