| Theodoranonimul a întrebat:

Salut! Am o senzatie ca si cum as avea ceva blocat in gat, cand mananc ceva simt ca mi se blocheaza. Acum cateva zile am baut apa foarte rece probabil de la apa rece? Am incercat sa vomit si la fel e.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreimihaitaureete a răspuns:

Salll, poate ai alergie la acea mancare, ori sa inflamat amigdalele

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corpul iti spune ca trebuie se mananci si chestii mai lichide, ca supe, borsuri, cu legume mai multe, cu fibra, ca sa treaca prin gat si sa nu se mai blocheze.
Apa rece nu are nici o treaba in situatia asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Tind sa cred ca ai mai pus intrebarea asta pe aici de pe alt cont.De ce nu mergi la mai multi medici sa le ceri parerea? Foarte slabe sanse sa afli ce ai si cum se rezolva de pe TPU.

| Theodoranonimul explică (pentru dullcat):

Nu am mai intrebat de pe alt cont.

| Cherciumihai a răspuns:

Bea ceva...niste apa insa mai multa insa cat sa nu te umfli in burta de la ea