| An0nimus73663 a întrebat:

Buna! Am nevoie de un sfat, am bulimie, da vedeti bine.Acum6 luni am inceput, dupa care mi-am revenit ca prin minune iar acum 6 zile iar a inceput.De data asta urmarile se vad foarte repede.Azi la ora 12 am avut o zi intreaga de cand nu am mancat si am decis sa mananc ceva. Dupa doua linguri aveam dureri groaznice de abdomen, stiam ca e din cauza bulimiei caci am mai patit asta si data trecuta dar dupa cateva minute imi venea sa vomit si nu pot.M-am fortat cum m-am fortat, am reusit sa vomit dar nu tot iar acum ma simt groaznic.Am in continuu o senzatie de greata.Va rogg spuneti-mi cum as putea sa imi provoc voma in asa fel incat sa dau tot afara

3 răspunsuri:
| Continchiscontsters a răspuns:

E grav dacă chiar ai asa ceva am citit chiar acum am căutat să văd ce este bulimie și da este ceva foarte grav ar trebuie sa nu mai mănânci în halul ăla și ai grija la ce mănânci și bei acum cu ce vrei tu sa faci și sa vomiți aia nu știu da nu mai mânca anapoda fără rost mănâncă dacă îți este foame și atâta.

| Continchiscontsters a răspuns:

Doamne nu ai mâncat o zi întreagă( pai da normală ca o sate doar stomacul dacă tu te Joci cu sănătatea ta în halul asta de greșit nu mai mâncăm în exces nu mai mânca ce nu este bun și ne Sănătos fă-ți un program ca omul de masa și mănâncă și tu normală ca din câte am citit eu și vad acolo este grav rău să ai asa ceva Doamne

| An0nimus73663 explică (pentru Continchiscontsters):

Stiu ca pe internet scrie ca oamenii cu bulimie mananca mult dar la mine nu e chiar asa, mananc destul de putin si de cand ma stiu sunt o persoana destul de slabuta.O singura data am mancat in perioada sarbatorilor putin mai mult si am facut ce am facut si de acolo a inceput sa porneasca toata chestia asta. Am ajuns intr-un stagiu in care uneori nici nu ma ma chinuiesc sa mi-o provoc cãci stomacul stie singur ce are de facut.Deci. nu prea mai este cale de intoarcere