| ana4745 a întrebat:

Buna. După Paște va trebui sa ma operez de unghie incarnata la piciorul drept. Am mai trecut prin asta, acum câteva luni, la piciorul stâng, și m-a durut foarte tare, dar nu a durat mult procedura. Îmi este foarte frica sa merg iar, ma panichez foarte tare numai cat îmi aduc aminte, cateodata îmi vine și sa inlacrimez. Cum pot gândi ca sa nu Îmi mai fie frica? Fără "va trece, nu trebuie sa îți faci griji" sau "gândește pozitiv, te vei duce o data și după vei scăpa" ca nu funcționează. Va rog sa îmi dați un sfat. De preferat sa îmi dați un raspuns mai lung.

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Nu avem cum sa te îmbărbătam noi daca tu nu o faci. Îți iei inima în dinți, învingi frica și te prezinți ferm la operatie. Nu e o intervenție complicata încât să-ți fie frica, nu e o operație pe cord sau creier.